22.02.2020
MŁODY INŻYNIER

22 lutego wszyscy młodzi zwariowani naukowcy odkryją w sobie inżynierskie talenty! W godzinach 11-15 zapraszamy na warsztaty, eksperymenty i pokaz chemiczny, a to wszystko całkowicie bezpłatnie i bez wstępnych zapisów.

 

Harmonogram:

11:00 – 14:00 – warsztaty równolegle, bez przerwy:

- Przygotowywanie makiety miasta – zostań młodym architektem i zaplanuj, jak powinno wyglądać Twoje wymarzone miasto! Razem z grupą młodych projektantów przygotujemy wspólną pracę plastyczną – plan miasta – może zainspirujecie się i znajdziecie nową pasję?

- Młody konstruktor – zapraszamy wszystkich młodych budowniczych, majsterkowiczów i entuzjastów rozmaitych konstrukcji – warsztaty pozwolą Wam puścić wodze fantazji!

- Robotyka – jeśli ktoś chciałby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, to będzie to idealna okazja! Zapraszamy do zabawy z edukacyjnymi robotami Photon, które wprowadzą Was w świat programowania i robotyki.

 

11:00-14:00 – warsztaty –  grupy co godzinę od 11:00

Eksperymenty wprowadzą najmłodszych uczestników w fascynujący świat nauki.

Eksperyment 1: samonadmuchujący się balon - bąbelkowanie i pienienie się, dzięki wydzielającemu się gazowi (dwutlenek węgla), który wypełnia nasz balon.

Eksperyment 2: Kolorowe bąbelki - zabawa z barwnikami i różnymi cieczami - ze względu na ich różną gęstosć proces opadania barwników jest różnorodny, krople stykające się ze sobą wydzielają dwutlenek węgla, który „wypycha” pozostałe do góry, gdy wypłyną na powierzchnię, gaz się ulatnia, a one opadają na dno, powtarzając cały proces

 

14:00 – 15:00 – Pokaz chemiczny Show Chemiczne Małego Inżyniera

Podczas mrożącego krew w żyłach pokazu zaprezentujemy najbardziej widowiskowe eksperymenty ze świata chemii. Do  pomocy zaangażujemy ochotników z publiczności, którzy w laboratoryjnym kitlu oraz  okularach  będą  mogli  poczuć  się  jak  prawdziwi  naukowcy! Wspólnie przywołamy buchającą  parą  chemiczną  lokomotywę,  którą następnie  udamy  się  do  zoo, gdzie wyprodukujemy olbrzymie ilości pasty  dla  słonia.  Atmosferę  dodatkowo  podgrzeją  ogniste eksperymenty, takie jak płonące ręce czy „spalanie” pieniędzy.

 

Zapraszamy!

NASZE PROMOCJE

przyjdą do ciebie same

Copyright NEINVER 2020