FACTORY x OFFERT

Wiosna 2021 przyniosła współpracę Factory z artystką Kingą Offert.

 

 

Kinga Offert – ilustratorka i projektantka, autorka plakatów, murali i animacji.

Portretuje rzeczywistość – czasem z czułością, a czasem z dystansem i humorem, który rodzi się z zestawienia pozornie nieprzystających do siebie elementów.

 

 

 
Jej ilustracje cechuje mocna kreska i autentyzm. Fascynuje ją miasto i podpatrywane w nim, codzienne sceny.

Kinga jest również czujną obserwatorką współczesnych zjawisk, które można dostrzec w Internecie i sieciach społecznościowych. Tak powstał jej ostatni cykl wystawienniczy pt. It’s only a game, który stanowi autorski komentarz do rzeczywistości on-off.

 

 
Kinga Offert jest także projektantką produktów, m.in.: ceramiki, ale też akcesoriów sportowych (tj. buty, kaski rowerowe czy deskorolki) oraz printów na tkaniny (kolekcje odzieży dziecięcej). W swojej pracy artystka sięga po rożne techniki, a ostatnio szczególnie po piksel arty, inspirowane światem dawnych gier komputerowych.

 

 
Ilustratorka jest laureatką wielu uznanych konkursów, m.in: I Nagrody Projektantów czy Cover awArts 2016 (okładka płytowa dla How Dare you Alexis). Zajęła również I miejsce w konkursie Polish Graphic Design Awards (ilustracja reklamowa dla Browaru Minister). Oprócz realizacji autorskich Kinga ma na swoim koncie również współpracę z markami, takimi jak np. Facebook czy Stary Browar. Współpracowała również z instytucjami kultury, między innymi z Narodowym Instytutem Dziedzictwa, w ramach projektu “Mierz wysoko - ściana kultury - 40-lecie Solidarności”.

 

Zobacz więcej filmów Kingi Offert w trakcie pracy

Sprawdź Instagram artystki @kingaoffert

 

Posłuchaj wywiadu z Kingą Offert:

Nie przegap niczego

Zapisz się do newslettera

Zapisz się
Copyright NEINVER 2021